Impreza sportowa "Aktywni z Budowlanką" SUper Granty - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół Budowlanych w Lublinie

W dniu 7 czerwca w naszej szkole odbyła się impreza w ramach projektu „SUper Granty“ - Aktywni z Budowlanką.
Wydarzenie obejmowało:
• zorganizowanie zawodów sportowych: biegi na dystans 300 m oraz konkursu siłowania na ręce
• przeprowadzenie konkursu “Koło fortuny - konkurs wiedzy o sporcie”
• przygotowanie wystawy - “Laur Olimpijski” – w oparciu o zbiór wierszy Kazimierza Wierzyńskiego o tematyce sportowo-olimpijskiej

W biegu na 300 m zwyciężył Bartosz Stefaniak z klasy 3 AEG, drugie miejsce zajął Tomek Cięszczyk z klasy 2 BF, a trzecie Filip Abramek z klasy 2 OD.
Siłowanie na rękę w kategorii klas pierwszych wygrał Nuradil Sain z klasy 1BDF, drugie miejsce Mikołaj Kawczyński klasa 1 EHL oraz trzecie Szymon Banaszek klasa IO.
W kategorii klas drugich zwyciężył Marcin Wyrwas z klasy 2O, drugie miejsce zajął Illia Solohub z klasy 2BF, a trzecie miejsce Łukasz Poroch z klasy 2 CF.
W konkursie wiedzy o sporcie „Koło fortuny” drużynowo zwyciężyła klasa IO, drugie miejsce zajęła klasa 1BDF, a trzecie klasa 3HL.
Najlepsi uczniowie nagrodzeni zostali pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi.
Udział w imprezie wzięło 50 uczniów.
Atrakcją był pokaz boksu wykonany przez zawodników klubu PACO Lublin, jednym z nich był Krystian - uczeń z klasy 3BC.

Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał poczęstunek.