Ogólnopolskie Zawody Sportowo - Obronne OHP w Pleszewie 2024 - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół Budowlanych w Lublinie

Tag img 19.05.2024, 08:05
Article heading icon

Ogólnopolskie Zawody Sportowo - Obronne OHP w Pleszewie 2024

1. reprezentacja LWK OHP

W dniach od 7 do 10 maja w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których wzięli udział uczestnicy reprezentujący Lubelską Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Lublinie. Lubelską drużynę reprezentowali uczniowie lubelskich szkół branżowych: Agnieszka Wilczek, Julia Stanek, Antoni Bara oraz Bartosz Stefaniak. Przedstawicielami naszej szkoły byli Bartosz i Antek z klasy 3 AEG. Reprezentanci przywieźli z zawodów kilka medali. Julia Stanek w skoku w dal z rozbiegu zdobyła złoty medal. Bartosz Stefaniak w biegu na 200 m zajął 3 miejsce, a w biegu na 100 m był czwarty.
W konkurencji zespołowej przeciągania liny nasza drużyna zdobyła złoty medal tym samym broniąc tytuł z zeszłego roku. W klasyfikacji generalnej Lubelska Komenda uplasowała się na 7 miejscu na 23 zespoły uczestniczące w zawodach. W porównaniu z rokiem ubiegłym gdzie zajęła 13 miejsce daje ogromny progres.
Podczas zawodów odbyło się jeszcze strzelanie z broni sportowej, a także test wiedzy o NATO z okazji 25 lecia wstąpienia Polski w struktury „natowskie”. Najlepszym uczestnikom wręczono medale i dyplomy, a najlepszym zespołom okazałe puchary i nagrody. Ponadto każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkową nagrodę rzeczową. Nagrody i dyplomy wręczał m.in. Komendant KG z Warszawy pan Jerzy Budzyn.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.